Jmenuji se Ladislav Tahal a mými koníčky jsou stavba plastikových modelů a RC kamionů. Z kitařiny je to především stavba letadel z druhé světové války. To jsou stroje a jejich piloti, kteří mě fascinují nejvíc. Asi většina z nás měla za svůj vzor nějakého hrdinu – častokrát pilota, nebo řidiče kamiónu :o)

Do RC kamionů jsem se pustil teprve nedávno. Úpřimně se přiznávám že to chvíli trvalo, až jsem nazhromaždil dostatečný obnos k jeho koupi (včetně zvukového modulu) :o). Byl to takový můj velký sen z dětství, který jsem si splnil i díky velkému pochopení mojí partnerky. Za to ji moc děkuji. Snad jí to vše co pro mě dělá, budu moct jednou vrátit. Tedy alespoň se o to snažím. Je pouze otázka, s jakým výsledkem :o)

 

 

 

Můj první projekt je stavba US trucku Freightliner Conventional s prodlouženou spací kabinou. I když je to více méně fantazie (tvar a délka prodloužené části), tak při návrhu jsem vycházel ze skutečných US kamionů s obdobně dlouhými spacími kabinami (i když někteří tomu moc nevěří, i tak dlouhé spací kabiny je možné na amerických silnicích spatřit.) Tahač zatím ještě není zcela dokončený, stavba je náročnější na čas.

Čeká mě ještě stavba návěsu, protože ten k tahači skrátka patří.

Se stavbou mého trucku mi pomohl modelářsky kolega Ivo Horvát. Za co mu děkuji.

 

 

Tak že milí návštěvníci mého webu, mějte chvilku strpení. Vše budu postupně doplňovat.